Словник термінів

Home  /  Словник термінів

Висічка (іноді «вирубка», «штанцювання») — поліграфічний процес, що складається з висікання спеціально виготовленою штанц формою фігурних виробів з листового матеріалу. Виконується зазвичай за допомогою поліграфічного тигелю, який із зусиллям у кілька тонн поєднує закріплену на одній його плиті штанцформу з листом на іншій плиті. Так за допомогою висічки набувають фігурної форми магніти на холодильник.

Кашировка – поліграфічний процес приклеювання одного листового матеріалу до іншого листового матеріалу (наприклад, паперу до магнітного вінілу) за допомогою спеціального клею. Здійснюється за допомогою кашрувальної машини, яка наносить клей на одну з поверхонь і прижимає лист до листа. Після каширування поліграфічні матеріали зазвичай витримують під пресом. Каширування використовується для збільшення товщини матеріалу (наприклад при кашуванні паперу з роздрукованим зображенням до спіненого поліетилену для отримання потовщеного магніту) або для додавання додаткових властивостей одному з матеріалів (наприклад, каширування плівки на якій можна писати крейдою до магнітного вінілу дозволяє отримати магніт на холодильник на якому можна писати крейдою)

Магнітний вініл – гнучкий магнітний матеріал, який складається з пластику ПВХ і металевих намагнічених вкраплень. Магнітною зазвичай буває одна сторона матеріалу, як кожен магніт має магнітні полюси, тому для кріплення «магніт до магніту» необхідно передбачити суміщення цих полюсів. Магнітний вініл використовується зазвичай у поліграфії та виробництві рекламної продукції, підклеюється на оборот поліграфії для подальшого кріплення її на металеві предмети, найчастіше на холодильник. Застосовують для пласких магнітів на холодильник і подібної продукції. Найчастіше застосовується у товщині 0,4 мм, але є товщини 0,25 мм — 2 мм, від товщини залежить сила магнітного поля. Поставляється зазвичай у рулонах 620х30000 мм. Колір темно-коричневий, іноді темно-сірий.

Ферошит  – гнучкий немагнітний матеріал, що складається з пластику ПВХ і металевих вкраплень. Використовується зазвичай у поліграфії та виробництві рекламної продукції, для дощок для магнітів, наочних посібників та рекламних конструкцій. Служить більш дешевою і легкою в обробці заміною металу в конструкціях до яких передбачається кріплення магнітів на основі магнітного вінілу. Відмінно «примагнічує» плоскі магніти та неодимові магніти.

Важливо: феритові магніти які часто служать кріпленнями в сувенірних і туристичних магнітах погано «магнітяться» до ферошиту і не тримаються на дошках для магнітів з основою з ферошиту

Найчастіше застосовується в товщині 0,4 мм, в інших товщинах ринку України практично не поставляється. Поставляється зазвичай у рулонах 620х30000 мм. Колір темно-коричневий, іноді темно-сірий.