Вимоги до макетів

Home  /  Вимоги до макетів

Основні вимоги до макетів можна сформулювати дуже коротко :

 • Векторні зображення приймаються в будь-якому форматі (бажано PDF), у моделі CMYK в реальному розмірі.
 • Растрові зображення приймаються у форматах PDF, TIFF, EPS, PSD (бажано PDF) у  моделі CMYK з роздільною здатністю 300 DPI у реальному розмірі.
 • Лінія висічки або порізки – у векторному форматі на окремому шарі або в окремому файлі
 • Поля «навиліт» – 2 мм, відстань від ліній порізки або висічки до елементів, які не йдуть під обріз – 3 мм.

Уточнення для магнітів з блокнотом:

 • Макети магнітної частини та макети сторінки блокнота бажано надавати в окремих файлах.
 • На магнітній частині має бути поле рівне ширині  блокнота і висотою 7 (краще 10) мм — для поклейки блокнота

Уточнення для ароматизаторів:

 • Макети для ароматизаторів у яких лицьова частина та оборот відрізняються, бажано надавати лице та оборот в окремих файлах.
 • Поля навиліт для ароматизаторів мають становити 3 мм з кожного боку. Відстань від лінії висічки до елементів макету, рамок також 3 мм
 • На макеті висічки ароматизатора має бути позначений отвір діаметром не менше ніж 3 мм. Відстань від краю отвору до краю виробу зазвичай становить 4 мм. На макеті ароматизатора в місці отвору не повинно бути значущих елементів (написів, лого та ін.)

Уточнення для шильд:

 • Поля навиліт для шильд можуть становити 1 мм із кожного боку. Відстань від лінії різання до елементів макету також 1 мм
 • На складних лініях порізки радіус внутрішніх кутів повинен бути не менше 2 мм, радіус зовнішніх кутів не менше 1 мм.

Уточнення для друку з білим кольором:

 • Всі елементи, які повинні бути запечатані білим, на макеті повинні бути пофарбовані в 0; 0; 1; 0 за CMYK

Для складних макетів наводимо розширені вимоги

Загальні вимоги

Робота приймається за наявності всіх складових електронної версії макета, прийом роботи частинами не проводиться. Обов’язково наявність роздруківки. На роздруківці повинна бути вся технічна інформація про виріб: контур порізки, висічки, місце розташування та підпис біговок, фальцювань, підпис лиця та обороту виробу, кількість кольорів тощо. Роздруківка має бути підписана замовником із зазначенням дати та написом «До друку».

Роздруківка може бути надана в електронному вигляді у форматі JPG або PDF з урахуванням усіх вищезгаданих вимог у роздільній здатності не менше 150 DPI.

При підготовці повнокольорового макету всі елементи, що використовуються, повинні бути пофарбовані в кольори колірної моделі CMYK. Бітові (растрові) зображення приймаються у форматах TIFF, EPS (encoding ASCII, Binary) з роздільною здатністю 300 DPI (в реальному розмірі) у моделі CMYK без додаткових каналів (alpha-channels), всі шари повинні бути об’єднані в один шар (команда Layer/Flatten Image). При використанні растрових об’єктів з роздільною здатністю більше 300 DPI здійснюється автоматичне зниження роздільної здатності до 300 DPI, в результаті такого перетворення можливе зниження якості зображення (погіршення різкості, зсув колірного тону тощо).

Під час підготовки багаколірного макету необхідно використовувати тріадні кольори (Cyan, Magenta, Yellow, Black) та/або використовувати замовні (spot) кольори (у цьому випадку необхідно надати точне найменування заданих кольорів). Колір фарби, якою друкується замовлення, вибирається безпосередньо під час приймання замовлення за відповідним каталогом фарб Pantone.

У зв’язку з наявністю технологічних допусків на суміщення фарб не рекомендується робити виворотки в плашці, що складається більш ніж з двох фарб шрифтом, світліше фону розміром менше 8 пунктів. Інакше можливе «запливання» вивороту та погіршення читабельності тексту. Елементи одноколірного макета мають бути пофарбовані в чорний колір незалежно від того, якою фарбою буде надруковано тираж.

Багатосторінкові документи, брошури, книги приймаються лише у програмах верстки InDesign CSCS3, PageMaker (версія 7.0), QuarkXPress (версія 6.0-7.0) або у форматі Adobe PDF (версія до 1.7). Формат та поля макета необхідно попередньо обговорити з менеджером. Багатосторінкові роботи повинні бути надані одним файлом, порядок сторінок у файлі повинен відповідати порядку сторінок у готовому виробі, спуск смуг проводиться типографією.

Для можливості нормальної порізки (висічки) виробу необхідно враховувати наступне:

У макеті з кожної сторони має бути додано по 2мм на різання (3мм під висічку) від розміру готового виробу незалежно від компоновки виробу на друкованому аркуші.

Від краю різу до елементів зображення, які не повинні зарізатися, має бути відстань не менше 3мм, а для книг у твердій палітурці — не менше 8мм, для календарів з боку пружини – не менше 12 мм.

Багатосторінкові брошури, книги обрізаються із трьох сторін по 3 мм.

Книги в твердій обкладинці обрізаються з трьох сторін по 5 мм.

Не перевіряються: товщина контурних ліній, колір кожного об’єкта. За замовчуванням знімаються всі накладання кольорів (overprint), у разі спеціального використання функції overprint необхідно попередити про це співробітника, який приймає замовлення та вказати це на роздруківці.

Векторні зображення

— Приймаються векторні зображення, що підготовлені у програмах Adobe Illustrator CS-CS4, CorelDraw 9.0-15.0.

— Усі шрифти, що застосовуються, повинні бути переведені в криві.

— Бітові (растрові) зображення у програмі Adobe Illustrator в ілюстрацію не включати, тримати на зв’язках (links). У програмі CorelDraw растрові зображення необхідно обов’язково впроваджувати у документ.

— У разі розміщення в документах CorelDraw файлів у форматі Adobe Photoshop (PSD-файлів) та застосування спеціальних ефектів програми CorelDraw (лінзи, тіні, прозорість, спеціальні заливки) їх необхідно растеризувати, інакше можливе їх некоректне перетворення.

— При використанні ефектів тіні, прозорості, тощо, у програмі Adobe Illustrator необхідно застосовувати до них операцію Object/Expand Appearance.

Програми верстки

Приймаються макети, підготовлені у програмах верстки InDesign CS-CS3, PageMaker (версія 7.0), QuarkXPress (версія 6.0-7.0).

Разом з макетом необхідно надати всі шрифти що використовувались та їх зображення (помістити в окремий каталог, зайві шрифти не надавати) та нестандартні розширення (XTensions для QuarkXPress).

Всі імпортовані зображення повинні бути поміщені в один каталог, в документ їх не вбудовувати, тримати на зв’язках. Для об’єктів зв’язків слід уникати однакових імен файлів.

Файли можна надати на наступних носіях: CD або DVD-диску формату РС; на зовнішньому носії з USB-інтерфейсом файли також можуть бути надіслані на електронну пошту. Файли потрібно архівувати лише архіваторами ZIP або RAR.

Перераховані вище вимоги є основними і підходять для більшості робіт, що приймаються типографією. Однак, залежно від виду робіт вимоги можуть доповнюватися.